WhatsApp Görüntülü Görüşmeler İçin Artırılmış Gerçeklik Efektlerini ve Filtreleri Test Ediyor

WhatsApp, gelecekteki bir güncelleme ile kullanıcılarının görüntülü görüşmelerde artırılmış gerçeklik efektleri ve filtreleri kullanmasına olanak tanıyacak gibi gözüküyor. WABetaInfo, test aşamasındaki özelliğin Android v2.24.13.14 için WhatsApp beta sürümünde yer aldığını fark etmiş durumda.

Yeni özellik sayesinde görüntülü görüşmelerinize farklı etkileşimli öğeler ekleyebileceksiniz. Örneğin, cildinizin görünümünü düzeltmek için dinamik yüz filtrelerini açabilecek veya loş ışık koşullarında görünürlüğü artırmak için düşük ışık modunu kullanabileceksiniz.

WhatsApp, konuşmalarınıza eğlence katmak veya kameranızı devre dışı bırakmadan anonimliği ve gizliliği korumak için görüntülü görüşmeler sırasında gerçek zamanlı video akışınızı avatarlarla değiştirmenize de izin verecek. Ek olarak şirket, görüntülü görüşmeler sırasında arka planları düzenlemek için bir araç hazırlıyor ve bu özelliğin masaüstü uygulamalar için de kullanılabileceğini ekliyor. Bu özellik, video görüşmeleri sırasında arka planları özelleştirmenizi veya istenmeyen dikkat dağıtıcı unsurları gizlemenizi sağlayacak.

Özelliğin tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağı veya sunulup sunulmayacağı ise belirsiz. WhatsApp geçtiğimiz günlerde görüntülü arama için yeni güncellemeler de duyurmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir